top of page

World Urban Forum - co to jest?

W czerwcu w Katowicach odbędzie się 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11). To największe i najważniejsze wydarzenie poświęcone polityce miejskiej, które jest organizowane pod egidą ONZ. WUF11 to szansa na zaprezentowanie światu gospodarczych walorów naszego kraju oraz promocję polskich firm.Światowe Forum Miejskie to największe na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast. Wydarzenie odbywa się co dwa lata. Pierwsza edycja odbyła się w 2002 roku w Nairobi. Dotychczas forum gościło m.in. w Vancouver, Kuala Lumpur czy Abu Dhabi i gromadziło od kilku do nawet 20 tysięcy uczestników z całego świata. Pomysłodawcą i głównym organizatorem WUF jest UN-Habitat, czyli Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich.


Gospodarzami, a zarazem współorganizatorami 11. sesji WUF będą Polska i Katowice. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej. WUF11 rozpocznie się 26, a zakończy 30 czerwca 2022 roku. Całe wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Hasło polskiej edycji WUF brzmi: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. Forum Liderów PPP odbędzie się jako wydarzenie towarzyszące przy WUF11. Jedna sesja networkingowi w postaci panelu dyskusyjnego odbędzie się w MCK, trzy kolejne panele oraz uroczysta kolacja odbędą się w hotelu Marriott - najbardziej prestiżowym hotelu w Katowicach, znajdującym się w najbliższej odległości odMCK. Hotel Marriott jest hotelem partnerskim dla WUF11, w którym zakwaterowani są najważniejsi goście z Polski i zagranicy.


Dlaczego warto tu być?

Tutaj będą obecni międzynarodowi eksperci w rozwoju miast. Jest to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie, w którym wezmą udział Prezydenci i Burmistrzowie z całego świata. Tutaj można nawiązać kluczowe relacje i zainspirować się działaniami firm zagranicznych. Do udziału w programie partnerskim ONZ UN Habitat dostało się tylko 10 polskich organizatorów konferencji. Pozostali reprezentują inne kraje.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page