top of page

Bezpieczeństwo energetyczne tematem przewodnim Forum Liderów PPP

W magazynie Forbes pojawiła się zapowiedź konferencji


Potencjał wykorzystania modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w inwestycjach dotyczących transformacji klimatyczno – energetycznej miast i regionów, będzie tematem siódmej edycji Forum Liderów PPP. To pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące takiej problematyki!Tegoroczna konferencja odbędzie się 28 czerwca jako wydarzenie towarzyszące 11. Sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach (WUF 11). To z kolei jest najważniejszym spotkaniem poświęconym polityce miejskiej, które organizowane jest pod egidą ONZ, UN Habitat. Biorą w nim udział prezydenci i burmistrzowie z całego świata.
Bieżące zagadnienia z międzynarodowym kontekstem Jest to pierwsze wydarzenie o tej tematyce w Polsce. Warto wziąć w nim udział, ponieważ dotyka ono bieżących zagadnień, które równolegle omawiane są w środowisku międzynarodowym. Dzięki temu Polska ma szansę już teraz wdrażać rozwiązania, które ułatwią nam wspomnianą transformację. Maciej Kopański Dyrektor Inwestycyjny BaltCap podkreśla rolę formuły PPP w realizacji istotnych inwestycji — Fundusz BaltCap jest głęboko zaangażowany w realizację projektów z zakresu szeroko rozumianej energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej. Obserwujemy, że samorządy coraz chętniej rozważają formułę PPP dla przeprowadzenia modernizacji energetycznej istniejących obiektów. Tendencje te widzimy nie tylko w Polsce czy na Litwie, ale również w innych krajach bałtyckich. Projekty te dają szanse nie tylko na uzyskanie oszczędności energii, ale również na poprawę warunków użytkowania budynków.

Drugim istotnym celem wyboru tej tematyki przez organizatora jest podkreślenie, jak ważne są przeobrażenia klimatyczno – energetyczne miast oraz regionów i skłanianie samorządów do myślenia prośrodowiskowego przy planowaniu kolejnych inwestycji infrastrukturalnych.

Prelegenci z Polski i zagranicy

Czerwcowa konferencja ma na celu umożliwienie uczestnikom nawiązania realnych kontaktów. Ma także być przestrzenią do networkingu, dialogu na temat potencjalnej współpracy i możliwości realizacji projektów inwestycyjnych w modelu PPP, a także kanałem dostępu do aktualnej wiedzy.

Partnerstwo publiczno- prywatne to przede wszystkim partnerstwo i dlatego inwestycje w tej formule trzeba zacząć od nawiązywania relacji i dialogu. Dopiero określenie szczegółowych potrzeb lokalnej społeczności i samorządu, pozwoli na optymalizację założeń projektu i „uszycie na miarę” rozwiązania dla danej gminy. Każda inwestycja publiczna powinna przekładać się na korzyści dla lokalnych społeczności. Nasza realizacja Granaria przełożyła się nie tylko na jakość krajobrazu miasta, ale również na korzyści ekonomiczne takie jak nowe miejsca pracy, wzrost turystyki i co za tym idzie wzrost przychodów dla sklepów, restauracji, muzeów, atrakcji, parkingów, komunikacji miejskiej i innych podmiotów – podkreśla Wojciech Ciurzyński, inwestor Granaria i Prezes Zarządu firmy Multibud.

Zagadnienia, które zostaną poruszone, to wykorzystanie OZE w budynkach użyteczności publicznej, lokalna niezależność energetyczna i przyspieszenie transformacji energetyczno-klimatycznej poprzez inwestycje z wykorzystaniem kapitału prywatnego. Uczestnicy paneli odpowiedzą na pytania, kiedy i dlaczego miasto chce współpracować z prywatnym inwestorem w formule PPP. Wśród panelistów tegorocznej edycji Forum Liderów PPP znaleźli się prezydenci, inwestorzy, instytucje finansujące oraz doradcy. Do udziału w wydarzeniu zaproszono ministerstwa, które po raz pierwszy będą miały okazję włączyć się do społeczności eksperckiej wokół tematyki PPP, co być może umożliwi Polsce wdrożenie formuły PPP przy największych inwestycjach rządowych.

Na konferencji pojawią się także zagraniczni goście. Sponsorami wydarzenia są firmy Multibud, Bank Gospodarstwa Krajowego, DLA Piper, AMS i Baltcap. Forum Liderów PPP odbędzie się 28 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Hotelu Marriott Katowice. Głównym patronem medialnym jest Forbes.


https://www.forbes.pl/gospodarka/bezpieczenstwo-energetyczne-tematem-przewodnim-forum-liderow-ppp/m9hrt4m

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page